Par trio


Vijolniece Paula Šūmane, altiste Jevgēnija Frolova un čelliste Anna Veselova ieguvušas augstāko muzikālo izglītību Austrijā un sadarbojas jau kopš studiju laikiem. Vīnes gaisotnes iedvesmotas, mūziķes pievērsušās filigrānajam stīgu trio žanram un izveidojušas ansambli.

Trio nominēts Lielajai mūzikas balvai kategorijā “Gada koncerts” par Mazās Mežotnes pils rīkoto 2022.gada sezonas atklāšanas koncertu sadarbībā ar Pētera Vaska fondu. Koncertu ierakstīja Latvijas Radio 3 Klasika, un tas guva klausītāju atzinību. Pērn trio uzstājās arī atjaunotajā sanatorijā “Ogre”, kas tapusi par nozīmīgu arhitektūras pieminekli Latvijā, kā arī mākslas un mūzikas festivālā “Parakosm”.

Baltia stīgu trio atklāja savu 2023.gada sezonu, sniedzot koncertu Latvijas Radio 1.studijā ar Ludviga van Bēthovena un Tālivalža Ķeniņa opusiem. Šogad trio uzstāsies arī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, Madonas Latviešu mūzikas svētkos, Lūznavas muižā, “Šubertiādē” Ungurmuižā, kā arī Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars”. 

Paula  Šūmane 

Paula Šūmane ir koncertējoša vijolniece, soliste. Mūzikas kritiķi viņas spēlei piedēvē smalku stila izjūtu, iespaidīgu tehniku, filigrānu niansētību un spilgtu skatuvisko sniegumu. Paula Šūmane ir 15 starptautisku konkursu un Lielās mūzikas balvas laureāte. Viņa spēlējusi solo ar Lisabonas Metropoles orķestri, Bādenbādenes filharmonisko orķestri, Hofer Symphoniker, Klaipēdas Nacionālā teātra orķestri, Lietuvas Valsts simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, kamerorķestri Sinfonietta Rīga u. c. Paula Šūmane ar izcilību absolvējusi divas mūzikas augstskolas – Parīzes Nacionālo augstāko mūzikas un dejas konservatoriju un Grācas Mākslu universitāti. 

Jevgēnija Frolova

Jevgēnija Frolova ir pasaulslavenā kamerorķestra Kremerata Baltica altu grupas koncertmeistare. 18 gadu vecumā Jevgēnija Frolova debitēja solo, kopā ar vijolnieci Paulu Šūmani izpildot Volfganga Amadeja Mocarta Sinfonia Concertante. Jevgēnija Frolova spilgti izpaužas visā kamermuzicēšanas krāsu paletes bagātībā, ko apliecinājusi Vīnes filharmoniķu vasaras akadēmijā Zalcburgas Festivālā, Loisiarte festivālā un Con Anima festivālā Austrijā. Jevgēnijas Frolovas profesionālā orķestra pieredze ietver arī spēli kamerorķestrī Musica Vitae Zviedrijā, Kopenhāgenas Filharmoniskajā orķestrī un Dānijas Nacionālā Radio simfoniskajā orķestrī. Ieguvusi bakalaura grādu Dānijas Karaliskajā mūzikas akadēmijā Kopenhāgenā (2013), altiste turpināja studijas Vīnes Mūzikas un skatuves mākslas universitātē.

Anna Veselova

Annas Veselovas spēle izpaužas lielā dažādībā no klasiskās un romantiskās mūzikas koncertiem, operešu un mūziklu izrādēm, līdz cross-over programmām un kinomūzikas ierakstiem Holivudas filmām, Netflix seriāliem un BBC dokumentālajām filmām Synchron Stage orķestra sastāvā. Čelliste regulāri uzstājas Vīnes Kamerorķestra un Vīnes Tautas operas orķestra projektos, spēlējot gan Vīnes galvenajās koncertzālēs (Musikverein Wien, Konzerthaus Wien), kā arī brīvdabas operetes festivālos un turnejās Eiropā, Japānā, Dienvidkorejā, Taivānā, Indijā. 2021. gadā viņa dibinājusi Stīgu trio Baltia, biežāk koncertējot arī dzimtenē. Anna Veselova ir studējusi Austrijā - Grācā un Vīnē, Dānijā - Orhūsā kā arī Sansebastjanā Spānijā.